Yarı Mamül

 

BOBİN ve PLAKA LEVHALAR

Yapı endüstrisi için tasarlanmış geniş ürün gamı denince VMZINC®

Karace güvencesindeki VMZINC® aşağıdaki formlarda, en geniş titanyum-çinko ürün çeşitliliğini sunmaktadır:

 • Titanyum çinko bobin

 • Titanyum çinko levha

 • Titanyum çinko hazır ürün ve sistemler

Karace Cephe ve Çatı olarak, Türkiye'nin her yerinden bizlere ulaşan farklı tipteki mimari taleplere cevap veriyoruz. Güneydoğu Anadolu ikliminden, Doğu Anadolu ve Karadeniz iklimine, Akdeniz ikliminden Ege iklimine kadar hertürlü hava şartı için adapte edilebilen geniş ürün ve sistem yelpazemiz ile tüm yapı uygulamalarını ilgilendiren ihtiyaçlarınızda, VMZINC® ürünlerimizle yanınızdayız;

VMZINC® titanyum çinko ürün ve sistemleri 4 temel uygulama alanını kapsamaktadır:

Vmzinc cephe kaplamaları

Vmzinc çatı kaplamaları

Vmzinc oluk sistemleri ve aksesuarları

Vmzinc mimari detay kaplamaları

VMZINC® 50 cm ve 65 cm enlerinde bobinler veya 1,00 m x 2,00 m standart plakalar şeklinde temin edilebilir. Paslanmaz çelik, sabit ve hareketli klipsler sistemin ayrılmaz parçalarıdır. 0,65mm, 0,70mm, 0,80mm ve 1mm kalınlık seçenekleri vardır.Malzemenin şantiye ortamında korunması için, tüm ürünler polietilen folyo ile kaplıdır.

Fransa, Belçika, Almanya, Portekiz, İsviçre ve Slovakya’daki fabrikalarda 4 aşamalı üretim yapılmaktadır. Çinko madeni, mineral fırınlama işlemi ile önce çinko oksit; özütleme işlemi ile de kalsine çinkodan, çinko sülfat solüsyona dönüştürülür. Bu solüsyon elektroliz hattından geçirilir ve nihayetinde %99,995 saflıkta çinko elde edilir. Bu hammaddeler, Fransa’da bulunan VMZINC® rulo fabrikalarına gönderilir. Burda sırasıyla aşağıdaki işlemler uygulanır:

 • İlk evre, elektroliz süresince katot haline getirilen saf metalin eritilmesi ve sıvı alaşım elde etmek için yüksek ısılı fırında indüklenecek kontrollü miktarlarda bakır ve titanyum ilave edilmesidir.
 • Sıvı ve akışkan metal daha sonra katılaşması için yaklaşık 22 mm kalınlığında ve 1 metre genişliğinde sürekli döküm plakalarına transfer edilir. Makinenin kontrollü soğutması neticesinde kusursuz, homojen dokuda bir yüzey elde edilir.
 • Plakada duran kalın levhanın istenilen et kalınlığında inceltilmesi için 3 ila 5 haddeleme işleminden geçirilmesi gerekir. İstenilen ebat ve gerekli mekanik özellikleri sağlamak için tüm proses boyunca, ısı derecesi, haddeleme hızı ve rulo inceltme seviyeleri titizlikle gözlenir ve gerekli tüm ayarlamalar anında yapılır.
 • Son işlemlerden biri özel kesim hatlarında arzu edilen ağırlık, en ve kalınlıkta levha veya bobinler üretmektir.

Yukarıda anlatılan prosesler sonucunda elde edilen levha veya rulolar; uygulayıcıların kendi atölyelerinde veya şantiyede son işleme tabi tutulurlar. Bu standart malzemeler, ayrıca VMZINC® imalathanelerindeki bitmiş ürünler (Adeka®, gibi çatı ve cephe için hazır profiller, bitim elemanları, su geçirmez aksesuarlar, hazır yağmur indirme sistemleri) ve partner firmalarca dönüştürülecek hazır ürünler için de yarı mamul olarak kullanılır.

Vmzinc® Titanyum Çinko Mamülleri Depolama Şartları

 

VMZINC® titanyum çinkonun ilk günkü kalitesini korumak için, aşağıda detaylandırılan şekilde saklanmaktadır:

 • Levha ve rulolar yeterli şekilde havalandırılan, korunaklı, kuru depolarda bulundurulur. Nemin yoğunlaşmasını engellemek için depo ortam sıcaklığı sabit tutulur.
 • Levha ve rulolar yerle temas etmez, palet üzerinde istiflenir. Bu şekilde, palet altında arzu edilen havalandırma sağlanmaktadır.
 • Deformasyonu engellemek için, levhalar palet üzerine yatık ve düz şekilde depolanır.
 • Rulolar, müşteri isteğine göre yatay veya dikey paletlenebilir.
 • Rulolar nasıl teslim alındıysa uygulama anına kadar aynı yönde ve orijinal ambalajının içinde muhafaza edilir.

Vmzinc Titanyum Çinko Galeri