Cephe Uygulamaları

 

VMZINC® TİTANYUM ÇİNKO

 

Standart Rulo ve Levha Ölçüleri

Bobin eni; 500mm - 650mm - 1000mm
Kalınlık: 0,65mm - 0,70mm - 0,80mm - 1,00mm - 1,50mm
Bobin ağırlıkları: 100kg - 500kg- 1000kg
Levha ebadı: 1,000mm x 2,000mm - 1,000mm - 3,000mm

 

 

Vmzinc® Titanyum Çinko Cephe - Kenet Sistem

 

Klasik kenet sistem tek ve çift kenet uygulaması ile uzun bant görüntüsü yaratmaktadır. Taşıyıcı sisteme sabitlenmiş uygun altyapı katmanına klipsler ile montaj yapılan sistemdir.

Avantajlar

Çatı ve cephe görünümünü devamına izin veren çok yönlü sistemdir. Yüksek yağmur ve rüzgar direnç performansına sahiptir.

 

Profil ve Schelebach çatı kenet makineleri gibi kaliteli ekipmanların tercih edilmesi halinde malzeme kullanımını en aza indirmektedir. Yatay ve dikey uygulama yapılabilmektedir.

Uygulama Alanları

 • Yeni veya yenileme projeleri için uygundur
 • Tüm cephe uygulamaları için uygundur.
 • Düz veya eğrisel cephe uygulamaları için uygundur.

 

Vmzinc® Titanyum Çinko Cephe - İçten Kilitli Panel Sistem

 

İçten kilitli panel sistemi, bir havalandırmalı cephe kaplama sistemidir. İçten kilitli panel sistemi taşıyıcı sisteme sabitlenmiş metal ikincil taşıyıcı sisteme monte edilir. İkincil taşıyıcı sistem sürekli olmayan yapı karkası uygulamalarında kullanılabildiği için yeni ve yenileme projelerinde içten kilitli sistem kullanılabilmektedir.

Avantajlar

Düz ve uzun panellerin strüktürel tasarımına uygundur. Yatay ve dikey uygulama yapılabilmektedir. Sistem aksesuarları, bitiş elemanları için geniş seçenekler sunar.

Uygulama Alanları

 • Yeni veya yenileme projeleri için uygundur.
 • Yatay cepheler ve düz ters tavanlar için uygundur.
 • Tüm yapı tipleri için uygundur, özellikle ofis binaları, kamu yapıları.

 

Vmzinc® Titanyum Çinko Cephe - Düz Kilit

 

Düz kilit kenet sistemi, havalandırmalı cephe kaplama sistemidir. Taşıyıcı sisteme sabitlenmiş uygun altyapı katmanı üzerine panellerin montajı yapılır.

Düz kilit kenet sistemi basit ve şık bir çözümünü boylamasına düz kenet olarak sunar. Bu mimari çözüm 30m yüksekliğe kadar olan tüm binalar için elverişlidir.

Avantajlar

Geleneksel tasarımın çok yönlü sistemidir. Tek büküm ile 4 taraftan düz kilitleme olanağı sunar. Derzli birleşim, gizli sabitleme özelliğine sahiptir. Sistem aksesuarları, bitiş elemanları için geniş seçenekler sunar. Yatay ve dikey uygulama yapılabilmektedir.

Uygulama Alanları

 • Yeni veya yenileme projeleri için uygundur.
 • Ofis binaları ve kamu binaları için düz cephe uygulamaları için uygundur.

 

Vmzinc® Titanyum Çinko Cephe - Sinüs Dalgası Sistemi

 

Sinüs dalgası sistemi havalandırmalı cephe kaplama sistemidir. Sinüs dalgası sistemi taşıyıcı sisteme sabitlenmiş metal ikincil taşıyıcı sisteme monte edilir. İkincil metal taşıyıcı sistem sayesinde sürekli olmayan cephelerde kullanılabilmektedir. Sistemin görselliği ön plandadır ve gölge oyunlarına izin verir.

Avantajlar

Ritmik dalga estetiği sunmaktadır. Bindirme ve sabitleme tekniği ile kolay montaj olanağı sunar. Yatay ve dikey uygulama yapılabilmektedir. Sistem aksesuarları, bitiş elemanları için geniş seçenekler sunar.

Uygulama Alanları

 • Yeni veya yenileme projeleri için uygundur.
 • Düz veya geniş yarıçaplı eğrisel cepheler için uygundur.
 • Tüm yapı tipleri için uygundur, özellikle ofis binaları ve kamu yapıları.

 

Vmzinc Titanyum Çinko Kenet Çatı Uygulaması