Kenet Çatı Nedir?

Kenet Çatı Nedir?

Kenet çatı, minimum %5 eğimi olan çatılarda uygulanan, geleneksel veya modern tüm mimariye kolayca adapte olabilen, göze çarpıcı ve canlı hatlar sergileyen metal çatı kaplama sistemidir. Metal çatılarda en güvenli ve ilk tercih edilen kenet sistemde, şantiyede çatı kenet makinesi ile formlandırılan metal rulo (titanyum çinko, alüminyum, sac, bakır) istenilen uzunlukta imal edilir.

Sabit ve hareketli gizli paslanmaz klipsler ile delme işlemi olmadan çatı altyapısına tutturulur.

Kenarları kenet robotu veya el aletiyle kenetlenerek montajı yapılıp, mükemmel su sızdırmazlık sağlar. 

Kenet Çatı, güçlü rüzgar ve fırtınalara karşı direnci mükemmel, darbelere dayanıklı, bakım gerektirmeyen, su sızdırmayan, uzun ömürlü metal çatı kaplama sistemidir. 

Konutlarda Kenet Çatı Kaplama Ne Gibi Avantajlar Sunar?

 • Şık görünüm. Göze çarpıcı ve akılda kalıcılık. 
 • Günümüzün konut tasarım trendlerine uygun geniş renk yelpazesi.
 • Yağmur, güneş ve rüzgar gibi dış etkenlere karşı binayı en iyi şekilde koruyan çatı kaplama sistemi.
 • Delme işlemi olmadan, kenet yapılması sayesinde kesinlikle su geçirmez ve çok uzun ömürlüdür.
 • Yapıyı yazın serin, kışın sıcak tutarak enerji verimliliği sağlar.
 • Diğer çatılar yaşlanıp hızla değerini kaybederken, kenetli metal çatılar kanıtlanmış performansıyla daima kalıcı olur. 
 • Çatıda gereksiz ağırlık olmaz. Kenet Çatı, yapısal bütünlüğü ve hayatı korumak için oldukça hafiftir

Kenetli Metal Çatıda Titanyum Çinkonun Önemi Nedir?

 • Titanyum Çinko, gelişmiş ülkelerin hemen hepsinde kenet çatı sistemde en çok tercih edilen, demir dışı metal malzemedir.
 • Doğal bir malzeme olan titanyum çinko, atmosfer etkilerine karşı kendini korur ve korozyona karşı yüksek dayanım kazanır. Malzeme yüzeyinde oluşabilecek her türlü çizik izi, patina tabakası sayesinde kısa sürede kaybolur. Yüzeyine boya, lak, vb. ekstra kaplama uygulanmaz. 
 • Kırsal alanlarda 120 yıl, deniz kıyısında 70 yıl, endüstriyel şehirlerde 50 yılı aşkın ömre sahiptir. 
 • Uzun ömrü ve bakıma ihtiyaç duymaması malzemenin en büyük avantajıdır.

Titanyum Çinkoda En İyi Marka Neden Vmzinc®

En iyi kimyasal/mekanik özelliklere sahip olması, en fazla renk alternatifine sahip olması, en kolay uygulanabilen titanyum çinko, en yüksek üretim kapasitesine sahip, proje öncesi ve esnasında mimarlara yönelik çözüm desteği, uygulayıcı ve yüklenicilere yönelik kusursuz uygulama desteği ile Vmzinc® alternatifsiz en iyi ve en güvenilir titanyum çinko markasıdır. 

Vmzinc® Titanyum Çinko Her Yerde!

VMZINC® ile kendi çinkonu yarat! Projeye özel çözümler, kişiye özel renkler ve tasarıma özel ebatlar…

Çatılarda Vmzinc® Titanyum Çinko                                                                                                                            

Eğimli çatılardaki ilk tercihiniz VMZINC®, konveks, konkav, düz, tonoz vb. tüm şekilleri alabilen özgün tasarım olanağı ile çatınızda en üst kalitede çözümler sunar.

Cephelerde Vmzinc® Titanyum Çinko                                                                                                                        

Yapı-kimlik detaylarını öne çıkartan, titanyum çinko malzemenin estetiği, esnekliği, kolay işlenebilmesi ve uzun ömrü gibi tüm özelliklerini kullanabilen, yenilikçi, cephe sanatı çözümleri sunar.

Cami Kubbelerinde Vmzinc® Titanyum Çinko

İlk/orta çağdan beri kullanılagelen kurşun/bakır gibi madenlerden çok daha olumlu özellikleri üzerinde toplayan Vmzinc® Titanyum Çinko, camilerimizde hem modern hem de geleneksel eserlerin değerini ve prestijini ön plana çıkarır.

Çatı Bitişlerinde Vmzinc® Titanyum Çinko

Çatınız; kiremit, shingle, metal kiremit vb malzemelerden herhangi birisi ile kaplanmış olsa bile Vmzinc® ile sadece sundurma, alın kaplaması, saçak altı, baca kaplaması gibi detaylar uygulanarak estetik ve fonksiyonel çözümler sunulabilir. Çatının görsel devamı sayesinde binanın kişiliği yansıtılır ve gayrimenkulleriniz yıllara meydan okur.

Kenet Çatı ve Cephe Sistemleri kategorimize geri dönebilir ya da Vmzinc® Titanyum Çinko Çatı ve Cephe Sistemleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.